Koalice ODS, Kladeňáků, SPD a ANO zahájila čistky, za asistence Městské policie

22.11.2018

Koalice ODS, Kladeňáků, SPD a ANO zahájila čistky, za asistence Městské policie - 50. léta se vrací.

Nová Kladenská koalice dopředu prohlašovala, že chce pracovat pro město, v komunální politice není kvůli vlastnímu prospěchu. Pravda je ale úplně jiná, namísto klidného večera po ustavujícím zasedání zastupitelstva nová Rada města okamžitě přijela na radnici, obsadila kanceláře, zasedla a řešila v prvním sledu jediné - obsazení městem zřizovaných společností.

Desítky lidí z ODS, Kladeňáků a SPD a ANO v nočních hodinách doslova běhaly na radnici, aby pod dozorem notáře vstoupily do dozorčích rad městských společností - Sportovní areály města Kladna, TEPO, Divadla Kladno, SBF Kladno a TEPO služby. Celkem se jedná o 25 míst v dozorčích radách, další vznikají v dosud neexistujících komisích a výborech, bez výjimky jsou to placená místa.

Dnes proces v městských společnostech pokračoval - hned ráno, dehonestujícím a až násilným způsobem připomínajícím razii za asistence Městské policie s kamerami v rukou vtrhli zástupci koalice do společnosti TEPO a SAMK, aby zde, z minuty na minutu, vyměnili jednatele. Se slušností a standardním postupem při předávání firmy to nemělo nic společného. Novými jednateli se stali Oldřich Černý (SPD) ve společnosti TEPO a Jiří Chvojka (ANO) v případě SAMK. Každý z nich si navíc přivádí ještě další osoby jako krizové manažery (TEPO) a v případě SAMK nového a dosud samostatně neexistující ředitele společnosti (dosud byl pouze jednatel společnosti) - František Bureš (ANO), toliko student práv bez jakékoliv zkušenosti, natož zkušenosti s vedením společnosti. Jeho kvalifikací byla pouze pozice na kandidátce ANO a stranická příslušnost v tomuto hnutí.

“Ráno se ohlásila dozorčí rada s tím, že přijde v příštích minutách do sídla společnosti. Následně do mé kanceláře vešli v doprovodu městské policie s kamerou všichni členové dozorčí rady, navíc s budoucím jednatelem, ředitelem a právničkou. Celkem přišlo devět lidí. Dostal jsem od Jiřího Chvojky, lídra kladenského ANO, notářský zápis o mém odvolání. Nikdo nic nechtěl vědět o fungování společnosti, úkol byl jediný - během následujících minut jsem musel opustit kancelář. Dokonce si natáčeli i takové detaily, jako když jsem si z auta bral žvýkačky,” popsal čtvrteční ráno odvolaný jednatel SAMK Marcel Kučera. Zaměstnanci SAMK nechápali, co se stalo, musel jim proto vysvětlovat, co se děje, protože převzetí společnosti vypadalo jako zásah policie známý například z televizního zpravodajství.

Stejným způsobem byl odvolaný Miroslav Vacek ze společnosti TEPO, který zde působil více než 8 let, tedy již za koalice ODS a ČSSD, informace o jeho odchodu ještě přineseme.

Situace je o to smutnější, že městské společnosti bez jakýchkoliv problémů fungovaly, a to ke spokojenosti Kladeňáků a kuprospěchu města.

Takto se nezachází s jednateli dobře fungujících firem, nejsou to žádní kriminálníci, společnosti pod jejich vedením prosperovaly, což potvrzují mimo jiné účetní a auditní zprávy.

Už teď je ovšem jisté, že toto je pouze začátek vládnutí Kladenské koalice…