Do třetice všeho zlého: TEPO opět mění jednatele - Lukáš Hanes z ODS

20.01.2020

Koncem minulého roku se stalo skutečností to, co mnozí z nás, aniž by bylo nutné věštit z křišťálové koule, předvídali. Naprosté selhání Oldřicha Černého (SPD) ve vedení společnost TEPO s.r.o. měl spasit Robert Pešta (Kladeňáci). Namísto spásy se ovšem obyvatelé Kladna dočkali chladného topení a zpoždění topné sezóny. Nyní na trůn politické trafiky usedl na oslavu ročního výročí řízení pod vlivem drog placený radní pro rozvoj Lukáš Hanes (ODS).

Černý kůň „transparentního“ politického slepence Kladeňáci, Robert Pešta, vyhrál karikaturu výběrového řízení minulý rok na jaře. Do práce ale prý chodil pouze některé dny a v odpoledních hodinách. Důvodem byl plný pracovní závazek, který měl už jinde. Do tepelného kolosu s obratem v řádech stovek milionů korun chodil spíše jako na dobře placenou brigádu. 

TEPO je výhradní dodavatel tepla do městských bytů a jedná se o zodpovědnost, kterou každý předešlý jednatel zastupoval na plný úvazek. Nic se ale nezmění ani s nástupem Hanese. Ten už je totiž členem Rady města pro oblast rozvoje města a také zastupitel. Jak lze řídit rozvoj největšího středočeského města a zároveň být jednatelem společnosti, která vyžaduje ve svém vedení člověka s náležitým vzděláním a praxí?

Obdobnou otázku si pravděpodobně položila i čtyřkoalice pod praporem ODS. Jen odpověď se ani po třetí nepovedla. Odborníka s mnohaletými zkušenostmi se totiž zbavili již při svém příchodu na radnici, kdy v městských firmách probíhaly čistky jako za minulého režimu. Aby Hanes nebyl na TEPu sám, radnice zaměstnala raději rovnou i jeho stranického známého Filipa Jíchu. Ten, stejně jako Černý, Pešta či Hanes, nemá samozřejmě ani odpovídající vzdělání a ani zkušenosti s řízením energetické společnosti. Předvolební sliby o„transparentním a rozumném hospodaření“ tak dostávají zcela nový význam.

Městské firmy nelze již považovat za nic jiného než za útulné a teplé pelíšky, které mnohé kamarády vedení města při zimním počasí alespoň trochu zahřejí. Abychom ale nekončili tento článek na nový rok negativně, musíme koalici ocenit jako držitele historického rekordu v dosazování „odborníků“ na ta správně placená místa.