Kvalitní kultura na vysoké úrovni na Kladno prostě patří!

20.09.2022

Ať už si vybavíme vyprodané kulturní akce v Zahradě Kladenského zámku, plné náměstí Starosty Pavla či dvacet tisíc návštěvníků Dnů města Kladna 2022, Kladeňáci nám neustále dokazují, že si naše nádherné město zaslouží mít i vlastní kulturní život. Za kvalitní kulturou na vysoké úrovni by obyvatelé největšího Středočeského města neměli být nuceni jezdit do Prahy. 

„Přízeň, kterou nám projevujete na všech kulturních akcích, je občas až neuvěřitelná. Vím, o jaký nesmysl se jedná, když někteří tvrdí, že Kladeňáci vlastní akce ve městě nepotřebují díky blízkosti k Praze a do kulturního vyžití by mělo směřovat minimum finančních prostředků. Že se jedná o blud, se mi neustále potvrzuje. Zářným příkladem byl 16. Jazzový podvečer Bory Kříže, kdy za opravdu neustávajícího deště všichni návštěvníci namísto úprku domů pouze vytáhli deštníky a celý koncert si o to více i s interprety užili. Také Letní festival s ochutnávkou všeho dobrého, který se konal koncem července, trhl rekord v počtu prodaných vstupenek do Zahrady Kladenského zámku," uvedl kladenský primátor a předseda Volby pro Kladno Milan Volf.

 

Stejně tak jsme velice rychle vyprodali koncert na rozloučení s kulturní sezonou v podání ostravské Lady soul – Marie Rottrové (a to už v předprodeji), taneční zábavy pro seniory a kapacitně nám pomalu přestávají stačit jak náměstí Starosty Pavla, tak i náměstí Sítná. A je přitom jedno, zda je venku zrovna příjemné letní počasí, nebo společně trochu mrzneme na Kladenských Vánocích, kde nebyl jediný den programu bez diváků. Kladeňáci trhli rekord v návštěvnosti i na třídenních městských oslavách, kam rozličné interprety přišly podpořit svým potleskem dvě desítky tisíc lidí. 

 

Kapitolou samo o sobě je i Městské divadlo Kladno, kde jsme nejdříve z trosek a hniloby museli vybudovat budovu, která odpovídá čtvrté nejstarší divadelní scéně v republice, a na kterou můžeme být hrdí. Zabránili jsme i snahám některých opozičních zastupitelů o zničení činoherního souboru.

Kultura totiž k životu patří. A kvalitní kultura patří k životu v kvalitním městě. Tím Kladno je a musí být.