Petr Ullrych - Obrovská persona, která má městu hodně co dát

19.09.2022

MUDr. Petr Ullrych (70 let) promoval v roce 1976 na lékařské fakultě univerzity Karlovy v Plzni. Rodilý Kladeňák zde i s menšími přestávkami pracuje od roku 1984, jmenovitě byl dlouholetým primářem gynekologicko-porodnického oddělení kladenské nemocnice. Je ženatý a otcem tří dětí.

Petře, jste neodmyslitelnou součástí Volby pro Kladno. Co Vás tehdy vedlo ke vstupu do komunální politiky?

Do komunální politiky jsem se zapojil v době, kdy jsem chtěl podpořit pravicovou stranu TOP 09. Jako zastupitel jsem pak ale viděl, že nejlepší způsob, jak prosazovat představy na zlepšení života ve svém městě, je pracovat pro sdružení, které není svazováno podmínkami politické strany řízené z centra, tedy strany působící na celostátní úrovni. Práce VPK, tehdy ještě v opozici, byla přesně taková, jak jsem si to představoval.

 

„Volba pro Kladno jedná stručně, jasně a za všech okolností pro zvelebení města. Vždy stojí za zájmy kladenských občanů i za cenu konfliktu s politickou garniturou kraje a státu.."

Proč jste si vybral zrovna Volbu pro Kladno?

Jedná stručně, jasně a za všech okolností pro zvelebení města. Vždy stojí za zájmy kladenských občanů i za cenu konfliktu s politickou garniturou kraje a státu.

Na rozvoji města se podílíte již řadu let. Co osobně považujete za největší úspěch, který se podařil realizovat?

Je toho hodně, ale z poslední doby je to dokončení rekonstrukce divadla, zimního stadionu a nyní i zlepšení dopravní situace výstavbou kruhových objezdů.

Jak se dá skloubit náročná role primáře gynekologického oddělení s rolí kladenského zastupitele?

Někdy obtížně. V současnosti jsem ale funkci primáře již předal mladému kolegovi. Zbývá tak více času i na práci pro město.

Už dlouhá léta jste Švermovák, tak společně musíme načít i téma této kladenské čtvrti. Co vše byste zde rád realizoval? Máte vy osobně nějakou prioritu?

Město výrazně podporuje rozvoj sportovních aktivit ve Švermově. To je skvělé! Některými opatřeními v minulosti se zlepšila dočasně doprava a tím i příznivě smogová situace. Tak, jak ale narůstá počet aut, potýkáme se ve Švermově opět s dopravními zácpami. Řešením musí být nejenom lokální úpravy, ale i globální přehodnocení dopravy kolem celého Kladna, čímž se uleví i dopravě přímo v Kladně i Švermově. Výraznou dominantou Švermova je kostel. Stavba i park ve kterém se nachází by si zasloužily revitalizaci.

Když se najde chvíle volného času, jak ho nejraději trávíte a co Vám dělá radost??

Sport. Například tenis a cyklistika. Bezpochyby i cestování. Snažím se také více věnovat rodině, na kterou v době, kdy jsem byl ve funkci primáře, moc času nezbývalo.

 


Petr Ullrych pohledem Milana Volfa

Špičkový lékař a bývalý primář gynekologie, milovník sportu, férový a inteligentní chlap. Petr Ullrych není ve Volbě pro Kladno od samého začátku, připojil se o něco později. Jednou mi řekl: „Děláte to dobře, chci se přidat k vám.“ A to od člověka jeho formátu bylo a je oceněním i výbornou známkou. A nám bylo samozřejmě ctí ho přivítat v našich řadách. 


Jedná se o obrovskou personu, která má za sebou ohromnou kariéru, chce a má městu hodně co dát bez jakékoliv snahy o nějaké výhody či posty, i když zrovna on by je zvládnul z fleku. Jedná se přesně o ten typ lidí, na kterých Volba pro Kladno stojí a jejíž pan doktor kmenovou součástí."