Kladno pomáhá seniorům s registrací k očkování proti nemoci covid-19

15.02.2021

Město nabízí pomoc seniorům starším 80 let, kteří by se rádi registrovali k očkování proti nemoci covid-19, ale nemají přístup k internetu nebo se jim nedaří se objednat k očkování přes celostátní linku. Od poloviny ledna se mohou obracet i na městskou linku, kde jim pracovnice kontaktního centra s registrací pomohou. Linka je k dispozici každý pracovní den mezi 8:00 a 15:00.

Centrální rezervační systém pro zájemce o očkování proti covidu-19 funguje od poloviny ledna. Vstup do portálu je dostupný na internetových adresách www.crs.uzis.cz nebo registrace.www.mzcr.cz. Jako první se mohou registrovat jen lidé starší 80 let. Zájemci se mohou zapsat do databáze žadatelů o očkování pouze online, což zejména u těch nejstarších občanů může představovat velký problém.

„Standardní telefonickou podporu registrace zajišťuje covidová linka 1221, kterou provozuje ministerstvo zdravotnictví. Senioři nás však oslovovali a žádali bližší informace o registraci a následném očkování. Proto vedení města rozhodlo o zřízení nového městského callcentra, které je určené speciálně pro pomoc s registrací k očkování. Funguje na lince 601 621 621. Denně tři pracovnice odbaví v průměru kolem dvě stě hovorů denně,“ informovala vedoucí Odboru sociálního Petra Černá.

„Senioři často vidí ve vakcíně vysvobození ze sociální izolace. Časté dotazování nasvědčovalo o velkém zájmu o očkování v této věkové skupině. Nutnost registrovat se on-line může některé stresovat nebo odrazovat. Proto jsme se rozhodli zřízením callcentra nabídnout seniorům se zájmem o očkování další možnost, jak se objednat,“ vysvětlil důvod rozšíření služeb linky kladenský primátor Milan Volf.

Samotné očkování seniorů starších 80 let pak zajišťuje Nemocnice Kladno.