Proč je oplocena část parku u gymnázia?

08.11.2019

Posezení v zadní část parku u gymnázia se díky své poloze a neupravenému okolí zapsalo do povědomí Kladeňáků jako místo, kde se scházejí problémoví občané a kterému je radno se vyhnout. Kompletní rekonstrukce, jak úpravu nazvali začátkem července zástupci města, mnozí vítali a těšili se na jejich slib, že to BUDE KRÁSNÉ a máme se na co těšit. Ještě dnes místo připomíná spíše stavbu, než slibovaný provzdušněný parčík se zelení a lavičkami. Na základě mnoha dotazů muselo město na plot zavěsit ceduli, že parková úprava je skutečně hotová a oplocení má jediný úkol, chránit vysazenou zeleň.

Jestli tohle má být fi nální úprava parku, tak jsem opravdu zklamaná, po čtvrt roce se v té uzavřené části objevil jeden divný záhon a dva kopce hlíny, které možná někdy zarostou trávou? Několikrát jsem se ptala na městě, kdy to konečně dodělají a asi jsem nebyla sama, protože se tam nedávno objevila cedule, že takhle je to hotové,“ napsala ve zprávě rozhořčená kladeňačka Jana Knopková. Doplnila, že chápe, že hodnotit výsadbu v prvním roce může být předčasné, ale jako dlouholetá zahradnice si nedovede představit, že by mohlo být místo po této konkrétní výsadbě pastvou pro oči, jak město slibovalo. Podle první smlouvy měla být revitalizace hotová do 2 měsíců od převzetí stavby, tedy začátek školního roku už měl park vítat k posezení.

V registru smluv pak lze dohledat pouze dodatek č. 2 (dodatek č. 1 se nám dohledat nepodařilo), ze kterého vyplývá, že město firmě uhradí za revitalizaci „jen“ 1,2 milionu korun, tedy o 260 tisíc méně, než zněla původní sjednaná částka. Z dodatku, sepsaného až v polovině října, tedy cca 1,5 měsíce po termínu odevzdání hotového díla, se dozvíme, že město upustilo od vysazení a následném ošetření 250 keřů. To bude asi ten důvod, proč se paní Janě zdá rekonstruovaná část parku tolik nevlídná.

Škoda, že město nezveřejnilo budoucí podobu rekonstruované části parku, abychom jí mohli porovnat s realitou.

 

Zelenou plochu okolo kamenného gymnázia nezdobí trávník či jiné rostliny, ale především mříž a neuklizené listí. Investice za stovky tisíc korun měla prostranství proměnit v příjemný park, zatím spíše ale vypadá jako uzvařená veřejná skládka.