Kladenské TEPO opět mění jednatele

06.12.2019

Přesně rok od komunálních voleb zažije městem vlastněná společnost TEPO další personální zemětřesení. Za posledních dvanáct měsíců je to již třetí připravovaná výměna v čele firmy, která je výhradním dodavatelem centrálního vytápění a teplé vody. Na jejím fungování jsou závislé desetitisíce domácností v celém městě.

Jak může nefunkčnost TEPa dopadnou na běžný život si vyzkoušeli Kladeňáci letos v září, kdy druhý povolební jednatel firmy Robert Pešta zapomněl zapnout topení. Stalo se to v době, kdy podle vyhlášky měl již dva týdny vyhřívat radiátory. Až po veřejné kritice dodávky spustil a začal temperovat domácnosti. Podobný scénář se nyní může opakovat. Vedení města totiž připravuje výměnu Roberta Pešty (kandidoval do zastupitelstva za Kladeňáky) za nového jednatele.

Výměna v čele tepelného podniku minimálně jednou za půl roku se tak už stala povolebním kladenským koloritem. Právník Miroslav Vacek, který řídil TEPO déle jak 8 let, byl ještě v den ustavujícího zasedání zastupitelstva loni na konci listopadu odvolán a místo něj byl jmenován Oldřich Černý (SPD). Firmu řídil jednou týdně, v pátek odpoledne. O jeho neschopnosti se po několika měsících přesvědčili i kladenští radní. Jak jinak vysvětlit fakt, že ho po necelém půlroce vyměnili za R. Peštu, který do té doby vedl dozorčí radu TEPa. Následně byl doporučen na pozici jednatele odbornou firmou, která měla dle vyjádření radnice tehdy provést výběrové řízení na pozici jednatele této společnosti. Radní Černý, odpovědný za kulturu, ovšem nemusel být smutný. Zůstalo mu ještě “jednatelství” TEPO služby, přejmenované na Kladno služby. Stále tedy, kromě místa placeného radního, řídí alespoň jednu městskou firmu, v níž už angažoval řadu svých spolustraníků.

Osud společnosti TEPO v době redakční uzávěrky nebyl zcela jasný. Za všechny obyvatele města, zejména ty, kteří jsou závislí na centrálních dodávkách tepla doufáme, že další personální rošáda nebude tradičně ve znamení dalšího postu pro stranické kamarády a příznivce bez jakékoliv zkušenosti s vedením firmy či působení v tepelném hospodářství.