Zimní stadion

Zajistili jsme dotaci 138 milionů na zimní stadion

05.08.2022

Podařilo se nám získat dotaci na rekonstrukci zimního stadionu – zpět do městského rozpočtu půjde z Národní sportovní agentury přes 138 milionů korun. 

„Rekonstrukce stadionu nesnesla odkladu, rozhodli jsme ji provést pořádně a nejít původní cestou předchozího vedení města. Ta by vedla k pouhému zalátání nejnutnějších problémů, což z dlouhodobého hlediska nedávalo smysl. Původní projekt jsme doplnili o řadu klíčových prvků, například o třetí patro a nezbytnou vzduchotechniku. Jde sice o nejvyšší investici města Kladna, ale je třeba zdůraznit, že stadion je významnou součástí města a jeho tradice. Sloužit tu bude nejen hokejistům na další desítky a desítky let. Rád bych ocenil poskytnutí dotace Národní sportovní agenturou, která významně ulehčí městskému rozpočtu. Je správné, pokud podpora sportu neleží při absenci zájmu krajského úřadu jen na bedrech obcí nebo samotných klubů. Ocenit musím i spolupráci s Jaromírem Jágrem. Těším se, až si vychutnáme první extraligový zápas v novém důstojném prostředí,“ uvedl kladenský primátor a předseda Volby pro Kladno Milan Volf.

ČEZ stadion prochází nejrozsáhlejší rekonstrukcí ve své historii celkem za téměř půl miliardy. Získání dotace bylo podmíněno přísnými parametry a náročnou administrativní prací. Za jejím získáním stojí roční práce týmu lidí, úředníků magistrátu i odborných poradců pod vedením náměstka primátora Přemysla Mužíka z Volby pro Kladno. 

Průběh stavebních prací a unikátní historické fotografie si můžete prohlédnout na adrese kladenskyzimak.cz.