Úspěšně jsme reorganizovali Městskou policii Kladno. Nepřizpůsobiví do Kladna nepatří

Úspěšně jsme reorganizovali Městskou policii Kladno. Nepřizpůsobiví do Kladna nepatří

03.07.2022

Aktivně jsme se již koncem minulého roku zaměřili na naprostou reorganizaci celé Městské policie Kladno. Jedna ze změn byla výměna v jejím vedení. Na pozici ředitele totiž nastoupil ředitel s velkým "Ř" Michal Strieborný, který má v oblasti řešení kriminality a řízení policie z pozice na Policii České republiky opravdu bohaté a letité zkušenosti. Zároveň jsme vytvořili adekvátní podmínky pro činnost městských strážníků, doplnili jsme jejich stavy a zefektivnili jejich činnost.

Městská policie za našeho vedení nebude ve městě od toho, aby vybírala pokuty. Je tu proto, aby aktivně zabezpečovala pořádek ve městě, poskytovala kvalitní služby, řešila smysluplné podněty a udělala vše proto, aby se lidé nejen v ulicích Kladna cítili komfortně. Konečně tak dochází ke spolupráci s jednoznačným cílem – sociální smír. Ten je často narušován nepřizpůsobivými individui ve městě.

Úspěšně jsme vyřešili například stížnosti na tyto osoby a jejich nevhodné chování v městské hromadné dopravě. Nejen cestující ale i samotní řidiči se stávali oběťmi nepřizpůsobivých a cesta do, či z práce, se stávala spíše hazardem s vlastním zdravím. Ve spolupráci s Městskou policií Kladno a ČSAD, jsme implementovali nová SOS tlačítka, díky nimž mohou řidiči autobusů MHD ihned přivolat hlídku strážníků.

Ta dokáže zasáhnout na všech linkách a ve všech autobusech na celém území města během maximálně tří minut. Operační středisko totiž v reálném čase vidí pohyb svých posílených hlídek po městě i jednotlivých autobusů. Díky využití SOS tlačítka přivolaná hlídka vyřešila dva vulgární cestující, kteří odmítali zaplatit jízdné. Lustrací obou osob hlídka zjistila, že jeden z mužů je v hledáčku Policie České republiky. Strážníci jej proto okamžitě předvedli na obvodní oddělení PČR. Přestupek proti občanskému soužití obou cestujících hlídka předala k dořešení správnímu orgánu.