František Bureš a Milan Volf na ustavujícím Zastupitelstvu města Kladna.

V koalici s ANO chceme jako tým táhnout Kladno dopředu

02.11.2022

Ještě jednou děkuji všem za skvělý výsledek Volby pro Kladno ve volbách. Díky Vašim hlasům je Kladno na třetím místě ze všech statutárních měst, ve kterém se takto jednoznačně rozhodlo o vítězi komunálních voleb. Na ustavujícím zastupitelstvu 1. listopadu jsem byl popáté zvolen kladenským primátorem. Vážím si toho. V Radě města usedne sedm zástupců Volby pro Kladno a čtyři z hnutí ANO. Pro spolupráci s ANO jsme se s kolegy rozhodli po velmi krátkém zvažování a jednoznačných argumentech.

Prvním důvodem byla náprava stavu a podrazu, který se před čtyřmi lety odehrál. Byť se na tom ANO tehdy podílelo, tak vše za uplynulé dva roky napravilo a vrátilo věci do stavu, který si voliči přáli. Rozhodnutí, které znamenalo záchranu Městského divadla Kladno, opětovné nastartování smysluplného a kvalitního rozvoje města nebo kulturního života. S lídrem kladenského ANO Frantou Burešem, který působil ve Sportovních areálech města Kladna, jsme spolupracovali a náš přístup k vedení města je velmi obdobný a seriózní. Politici mezi sebou často spíše obchodují, aby se vůbec na něčem dokázali domluvit, jako to vidíme například v Praze. Naše společná jednání byla pouze o slušné domluvě. A to pro mě bude vždy znamenat víc, než jakýkoliv obchod.

Chci, abychom s koaličním partnerem jako tým táhli Kladno dopředu. Nic jiného si nepřeji. Vzhledem k tomu, že už jsme s ANO spolupracovali, tak víme, do čeho jdeme. Věřím a cítím, že pro město Kladno to bude nejlepší volba.

Mgr. Milan Volf, primátor Statutárního města Kladna a předseda Volby pro Kladno